Ücret Yatırma Sistemi

Enstitümüz Yüksek lisans programlarına yapılan başvurular sonuçlandırılmış olup asıl ve yedek adaylar sonuçlarını öğrenci otomasyon sistemi  https://obs.btu.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx  linki üzerinden öğrenebilmektedir.

1)   Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına yerleşen adaylar ile Yabancı Uyruklu başvuru yaparak kazanan adaylar kayıt yapmadan önce Harç ve Öğrenim Ücretlerinin ilk taksitini ödemesi gerekmektedir. Öğrenci numaranızı ve öğrenim ücretinizi görüntülemek için https://obs.btu.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx linkini tıklayınız.

2)  Kayıtlarını yapabilmek için öncelikle Harç ve Eğitim Ödemelerini   T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden veya T.C. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilir.

“Eğitim Ödemeleri” menüsünden Bursa Teknik Üniversitesi seçtikten sonra öğrenci numarasını girerek ödemelerini yapabileceklerdir.

Ödemelerini gerçekleştirdikten sonra Otomasyon Sistemine online ödeme aktarımı  yapılabilmektedir.

 

 

  • YÖK Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği 35 (6)’ncı maddesi: “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez.” gereğince kayıt olmak isteyen adaylar kayıtlı oldukları diğer programdan kayıtlarını sildirmek zorundadır. Aynı anda iki farklı programa kayıt olduğu tespit edilen öğrencilerin enstitümüzdeki ilişikleri kesilecektir.

Önemli Not:

Başvuru esnasında beyan edilen evraklar teslim sürecinde kontrol edilecek olup yanlış beyan/evrak yüklediği tespit edilen adayların bağlı bulundukları programdan ilişikleri kesilecek ve haklarında işlem başlatılacaktır.

Kayıt yapacak adaylara önemle duyurulur.