Kayıt Yenileme İşlemleri

2022-2023 Güz Yarıyılı ders kayıtları aşağıda bulunan açıklamalara uygun olarak 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında otomasyon sistemi üzerinden yapılacaktır.

Otomasyon sisteminde öğrenim ücreti / harç yatırması gereken öğrenciler ders kayıt tarihleri arasında öğrenim ücretlerini/harçlarını yatırdıktan sonra ders kaydı yapabileceklerdir. Harç ve Eğitim Ödemelerini T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden veya T.C. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilir. Öğrenim ücreti / harç ödemeleri en geç 30 Eylül 2022 saat 17:00 'ye kadar yatırılacak olup işlem basamakları için tıklayınız

Ödemelerini gerçekleştirdikten sonra Otomasyon Sistemine online ödeme aktarımı yapılmaktadır.

Kayıt yenileme işlemleri 30 Eylül 2022 Cuma günü saat 23:59'a kadar yapılabilecektir.

26-30 Eylül 2022 tarihleri içinde ders kaydını yapmayan öğrenci 2022-2023 güz yarıyılında kaydını yenilememiş sayılır. Bu şekilde kaybedilen süre eğitim öğretim süresinden sayılır. Kayıt yenileme işlemlerinin tümünden öğrenci sorumludur.

 

ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİ DERS KAYIT/KAYIT YENİLEME İŞLEM BASAMAKLARI

  1. obs.btu.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden otomasyon sistemine kullanıcı adınız ve şifreniz veya edevlet şifresi ile giriş yapınız.
  2. Açılan sayfadan Ders Kayıt menüsüne giriş yapınız.
  3. Ders Kayıt menüsünde 2022-2023 güz yarıyılında seçebileceğiniz dersler gelecektir. 
  4. Seçmek istediğiniz dersi ders kodunun yanındaki yeşil renkli (+) ikona basarak ekleyebilirsiniz.
  5. İlgili dönemde daha önceki yarıyıllarda başarısız olduğunuz dersler varsa bu dersler otomatik olarak eklenecektir. Başarısız olunan dersler listeden çıkartılamaz.
  6. Başarısız olunan ders seçmeli ders ise bu dersin yerine başka bir seçmeli ders seçip saydırma işlemi yapılabilmektedir.
  7. Lisansüstü programlardaki Uzmanlık Alan, Yüksek Lisans Tezi, Seminer gibi derslerin seçimi yaparken mutlaka danışmanınızla kontrol işlemi yapınız.
  8. Ders kaydı esnasında bir problemle karşılaşmanız halinde öncelikle danışmanınız ile irtibata geçebilirsiniz.

Tüm öğrencilerimize sağlıkla geçirebilecekleri başarılı bir dönem dileriz.